Учениците до 7-и клас ще ходят по цял ден на училище. Промяната е записана в последния текст от новия законопроект за училищното образование и трябва да влезе от учебната 2011/2012 г. Ще става постепенно и ще е по избор на децата и техните родители, съобщи зам.-министърката на средното образование..
До втори юни бе крайният срок за подаване на заявления за кандидатстване след седми клас. В ПМГ “Акад. проф. д-р Асен Златаров", която е определена за изпитно гнездо, са подадени 149 заявления за явяване на приемни изпити по български език и литература и по математика. До 12 юни ще..
От днес в ПМГ “Акад. проф. д-р Асен Златаров” се подават заявления по образец за кандидатстване в елитните гимназии след седми клас. Училището ще приема документи и през почивните дни. Крайният срок, до който седмокласниците трябва да подадат заявления за явяване на изпитите, е 2..


